Uroczyste obchody XVIII Dnia Papieskiego

31 października odbył się uroczysty apel z okazji XVIIIDNIA
PAPIESKIEGO, obchodzonego w tym roku pod hasłem: „PROMIENIOWANIE OJCOSTWA”.Organizatorem był katecheta Tomasz Składanowski. Na uroczystość zaproszono Panią Dyrektor Szkoły, ks. Proboszcza Jana Kalinowskiego, nauczycieli i uczniów. Celem uroczystości było coroczne uczczenie obchodów Dnia Papieskiego, budzenie postawy szacunku wobec wielkiego Polaka, pogłębienie rozumienia czym jest ojcostwo oraz przygotowanie cyklicznej uroczystości pod hasłem: W HOŁDZIE UKOCHANEMU PAPIEŻOWI.Uczniowie klasy VII pod kierunkiem katechety przedstawili wymowne scenki tematyczne. W tym dniu zorganizowany również został w szkole DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Chętni uczniowie mogli przebrać się za swojego patrona lub dowolnego świętego.Dzień Papieski był przeżywany także w radosnej atmosferze związanej z Setną Rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę.Promieniowanie ojcostwa – to tytuł dramatu Karola Wojtyły z 1964 roku.

Hasło Dnia Papieskiego zostało zaczerpnięte bezpośrednio z literackiego dziedzictwa Papieża Polaka.
W przedstawionych scenkach tematycznych uczniowie podkreślali, że Bóg potęguje swoje imię „Ojciec” troszcząc się o nasze zbawienie i o to, by ludzie na całym świecie dowiedzieli się, że mają kochającego Ojca w niebie: „Odblaskiem miłości Ojca są różne formy ojcostwa, z jakimi stykacie się w życiu”. –Tak pisał papież w orędziu na XIV Światowy Dzień Młodzieży w 1999r. To znaczy, że tą ojcowską miłość Boga możemy doświadczyć poprzez naszych rodziców, którzy współpracują z Bogiem w przekazaniu życia i w opiece nad nami. Dlatego papież wzywa nas: Czcijcie ich i okazujcie im wdzięczność! Bożą miłość możemy zobaczyć także dzięki tym, którzy swoją dobrocią, mądrością i wiarą przyczyniają się do kształtowania naszego chrześcijańskiego życia. To mogą być nasi chrzestni, wychowawcy, kapłani. Ilustracją tych rozważań były tematyczne wystawy i liczni święci, w których wcielili się uczniowie. Nie zabrakło także wspólnie zaśpiewanych ulubionych pieśni Jana Pawła II. W przygotowanie uroczystości aktywnie włączył się Samorząd Uczniowski, który wybrał uczniów, najciekawiej przebranych za świętych. Najbardziej oryginalne przebrania zostały nagrodzone Dyplomami i słodkimi nagrodami, które wręczyła Pani Dyrektor Monika Bestjan i ks. Proboszcz Jan Kalinowski. Wszyscy uczestnicy apelu otrzymali cukierki. Wspólne, radosne przeżywanie Dnia Papieskiego w szkole pokazało nasz szacunek i wielką miłość do ukochanego Papieża.