Cyberpułapka

W dniu 31.10.2018 r. w naszej szkole odbył się koncert profilaktyczny w wykonaniu autora piosenek Sławka Pyrko. Mający formę wykładu motywującego – z elementami edukacyjnymi i muzycznymi, program profilaktyczny był oparty na strategii Wszechstronnego Wpływu Społecznego (CSI). Podczas zajęć podkreślano, iż Internet stał się nieodłącznym elementem życia współczesnego człowieka. Pełni
ważną rolę w życiu dzieci i młodzieży, stając się źródłem wiedzy, rozrywki, ale również niesie wiele zagrożeń wynikających z niewłaściwego wykorzystania Internetu. Udział uczniów w zajęciach profilaktycznych w formie koncertu „Cyberpułapka czyli więzienie bez krat”, zwiększył znacznie ich świadomość zagrożeń wynikających z niewłaściwego wykorzystania współczesnej technologii informatycznej.