Wycieczka do Wieliczki, Wadowic i Enregylandii

Kolejne dni naszej wyprawy po Krakowie to wiele atrakcji i przeżyć. Bo przecież być w Krakowie i nie udać się do Wieliczki, Wadowic czy Zatoru – nam się udało zobaczyć te wszystkie miejsca. Zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce zaczęliśmy od zejścia ponad 135 m. pod ziemię. Początkowo na twarzach niektórych uczestników wycieczki malował się strach i niepewność, ale szybko ustąpił miejsca wielkiemu zaciekawieniu. Interesujące opowieści przewodnika grupy oraz coraz piękniejsze, budzące zachwyt widoki sprawiły, iż uczniowie zupełnie zapomnieli o strachu i z wielką uwagą i skupieniem słuchali kolejnych, ciekawych informacji.

Wędrówki po kopalnianych korytarzach upłynęła bardzo szybko i sprawiła uczniom wielką radość. Zaopatrzeni w piękne pamiątki wyjechaliśmy na powierzchnię i udaliśmy się do rodzinnego miasta naszego ukochanego Papieża Jana Pawła II. Wadowice to piękne urokliwe miasteczko, po zwiedzeniu rynku i domu rodzinnego Karola Wojtyły przyszedł czas na papieską kremówkę. Ostatnim dniem naszej wyprawy był park rozrywki Energylandia w Zatorze. Jest to miejsce gdzie każdy znalazł coś dla siebie. Uczniowie zjeżdżali na roller-coasterach, Vikingu, Energusiu, wygrywali nagrody w różnych konkursach, oglądali filmy w 7D oraz pokazy tematyczne. Czas na wspaniałej zabawie minął bardzo szybko i ze smutkiem lecz pełni wrażeń i wspomnień wróciliśmy do Jarantowic.