Koncert dla uczczenia 100-lecia Odzyskania Niepodległości

25 października w szkole odbył się koncert dla uczczenia 100-lecia Odzyskania Niepodległości pn. ,,Z biegiem Wisły’’ w wykonaniu muzyków Agencji Artystycznej VIOL-ART Leszka Boliboka i Rafała Rompcy. Pan Leszek Bolibok – skrzypek i wieloletni muzyk Teatru Muzycznego w Gdyni poprzez piosenki przenosił słuchaczy w różne regiony geograficzne i historyczne Polski. W programie koncertu znalazły się pieśni i piosenki bliskie sercu każdego Polaka. Można było usłyszeć zarówno pieśni i piosenki tradycyjne, jak i współczesne, a także utwory instrumentalne ludowe i klasyczne z regionów i krain leżących w dorzeczu Wisły od źródeł po ujście. Uczniowie oraz goście ze Środowiskowego Domu Samopomocy we Wroniu z przyjemnością słuchali wspaniałych utworów.

Dzięki artystom doświadczyli niezwykłej lekcji muzyki i patriotyzmu. Było to już kolejne spotkanie z muzykami. Każde spotkanie z muzyką na żywo jest niezwykłą ucztą muzyczną, która dostarcza wspaniałych wrażeń. Jeszcze raz okazało się, że muzyka i piosenka łączą pokolenia. Goście i uczniowie nie tylko słuchali, ale również wspólnie bawili się, śpiewali i występowali na scenie. Brali udział w ciekawych zabawach muzycznych i naśladowczych. Wzruszającym momentem koncertu było wspólne odśpiewanie z należytą powagą i zaangażowaniem pieśni,, Pierwsza Brygada”. Muzycy podziękowali słuchaczom za zaangażowanie, postawę i wyjątkową atmosferę na koncercie.