Konkurs historyczny “Moja Ojczyzna”

Dnia 23 października delegacje z klas I-III zmagali się z zadaniami i pytaniami sprawdzającymi wiedzę o Naszym Kraju. Konkurs odbył się z racji 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w ramach projektu GODNOŚĆ, WOLNOŚĆ, NIEPODLEGŁOŚĆ. Głównymi celami konkursu było:
– pogłębienie wiadomości o Polsce, poznanie piękna Ziemi Ojczystej,
– przybliżenie aspektów geograficznych, przyrodniczych i kulturoznawczych Polski,
-kształtowanie poczucia jedności narodowej i szacunku do symboli narodowych;
– zachęcanie uczniów do samodzielnej pracy nad pogłębianiem wiedzy o Polsce.

Uczniowie z klas I-III oraz oddziału przedszkolnego dzielnie kibicowali swoim drużynom, oraz wykonywali prace plastyczne w barwach Narodowych, zaś reprezentacje klas, miały przed sobą szereg pytań o naszym raju, zagadek muzycznych, oraz rebusów z którymi poradzili sobie doskonale. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody dla klas. Gratulujemy najmłodszym uczniom wiedzy o Naszej Ojczyźnie.