Wycieczka do Krakowa

W dniach od 9 do 10 października 45 uczniów pod opieką 5 nauczycieli uczestniczyło w wycieczce zrealizowanej w ramach projektu. Wędrówkę rozpoczęto odKrakowa. Uczniowie wraz z przewodnikiem realizowali zadania edukacyjne ph. „ŚLADAMI NIEPODLEGŁOŚCI”.Po poznaniu historii miasta zwiedzili: Pomnik Grunwaldzki, Barbakan, Bramę Floriańską, Sukiennice, Kościół Mariacki i Pomnik Józefa Piłsudskiego. Kolejnym etapem było zwiedzanie Krakowskich Oleandrów, skąd w 1914 r. I Kompania Kadrowa wyruszyła w kierunku Królestwa Polskiego. W drugim dniu uczniowie podziwiali także najcenniejsze zabytki w Krakowie. Zwiedzili wnętrza Katedry na Wawelu ze słynnym Dzwonem Zygmunta i Grobami Królewskimi.

Nie zabrakło także pamiątkowych zdjęć ze Smokiem Wawelskim. Prawdziwym wyzwaniem było pokonanie Kopca Marszałka Piłsudskiego. Uczniowie poznali w Krakowie wydarzenia związane z historią Odzyskania Niepodległości i tematyczne wystawy związane z obchodami 100 Rocznicy. Była to prawdziwa, żywa lekcja historii. Zadanie w ramach projektu sfinansowane są ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.