„Bezpiecznie podczas wakacji”

Dbając o bezpieczeństwo naszych dzieci w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych w dniu 13.06.2018r. odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z udziałem przedstawicieli Komendy Policji w Wąbrzeźnie.
Panowie policjanci ze względu na zbliżające się upragnione wakacje letnie przypomnieli o zagrożeniach czyhających na dzieci. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas 0-III. Podczas pogadanki omówiono zasady bezpieczeństwa podczas pobytu na kąpielisku, utrwalono numery alarmowe, przestrzegano przed nieznajomymi oraz omówiono zasady pieszego. Przestrzegano przed skokiem do wody, korzystaniu z kąpielisk strzeżonego przez ratownika oraz pod opieką osoby dorosłej. Uczniowie podczas spotkania obejrzeli ciekawy film edukacyjny „Sierżant Poli”, którego bohaterem jest miś panda, która w ciekawy sposób przedstawiła w jaki sposób zapobiegać zagrożeniom i jak sobie z nimi w ewentualny sposób radzić. Podczas spotkania nie zabrakło pytań ze strony dzieci, na które panowie policjanci udzielili wyczerpujących odpowiedzi. Wszystkim uczniom życzymy bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji.