Nagrody w Powiatowym Konkursie Literackim i Krasomówczym

Daniel Pelka z kl. VI otrzymał NAGRODĘ STAROSTY w XVII edycji Powiatowego Konkursu Literackiego z cyklu „Wąbrzeźno -moje miejsce na ziemi”. Uczeń napisał pracę konkursową na temat: „Wąbrzeźnianie w służbie Niepodległej”. Zadaniem uczestnika konkursu było opisanie osoby z terenu powiatu wąbrzeskiego, która w jakikolwiek sposób przyczyniła się do odzyskania niepodległości w roku 1918 lub powrotu polskości do naszej Małej Ojczyzny w roku 1920. Uczeń w pracy konkursowej opisał losy prapradziadka Stanisława Żonakowskiego.

Podczas uroczystości wręczenia nagródodbył się Konkurs Krasomówczy,w którym wzięła udział Ilona Błaszkiewicz, która wywalczyła NAGRODĘ BIBLIOTEKI. Uczennica klasy szóstej bardzo ładnie i oryginalnie przedstawiła prezentację na temat: „PAWEŁ BĄCZYŃSKI – lokalny nauczyciel, bohater, patriota i społecznik. Patron Pływalni Miejskiej w Wąbrzeźnie.” Celem konkursów było budowanie i utrwalanie wąbrzeskiej tożsamości regionalnej i narodowej, zachęcanie uczniów do poznania historii rodzinnych i społecznych na tle historii ziemi wąbrzeskiej i uczczenie Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uczniowie otrzymali Dyplomy i cenne nagrody. Do konkursów przygotowywali się pod kierunkiem J. Klejnowskiej. Na uroczystość zaproszona została Dyrektor Szkoły Monika Bestjan. Gratulujemy sukcesu najmłodszym uczestnikom konkursu!