Wycieczka kulturalno-krajoznawcza do Torunia

7 czerwca 46 uczniów z II etapu edukacyjnego obejrzało w Sali UMK w Toruniu Musicalpt: „Opowieść o Lwie, czarownicy i starej szafie”. Widowisko przedstawili aktorzy z Teatru Muzycznego ”Forte” z Wrocławia. Piękna scenografia, doskonała gra aktorów oraz zaśpiewane na żywo piosenki wprowadziły uczniów w świat magicznej krainy. Spektakl bardzo podobał się uczniom, gdyż zawierał wartości dydaktyczne skłaniające do refleksji o tym , że jedynie prawdziwa przyjaźń i zjednoczenie sił może pokonać zło.

Uczniowie obejrzeli wzruszającą i pouczającą opowieść, zrealizowaną na podstawie lektury szkolnej. W programie wycieczki oprócz pysznego poczęstunku w McDonald’s zaplanowano Spacer po Starówce pod hasłem: „Gotyk na dotyk”. Uczniowie podziwiali gotyckie budowle, które porównywali ze stylem romańskim. Zwiedzili Zamek Krzyżacki w kształcie podkowy. Poznali historię budowli wzniesionej przez Krzyżaków w XIII wieku.