Ziemia to nasz dom

W naszej szkole realizowany jest projekt pod tytułem ,, Ziemia to nasz dom ” przez Stowarzyszenie Młodych Gminy Płużnica współfinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030”.
Celem projektu jest zwiększenie wiedzy uczniów na temat segregacji odpadów i zmian klimatu oraz zapoznanie ze stanem środowiska przyrodniczego w województwie kujawsko-pomorskim poprzez udział w dwudniowych warsztatach w Leśnej Szkole w Barbarce.
#ekofundusz
#razemzsmgp

Zespół projektowy w składzie Oliwia Bokota, Oliwia Dziewięcka, Ola Puzon i Lena Rosłan przygotował i poprowadził konkurs dla klas IV i V pod hasłem ,, Jaki to pojemnik”. Uczniowie oprócz zadań praktycznych, czyli segregacji śmieci układali hasła ekologiczne i rozwiązywali krzyżówki. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą. Otrzymali nagrody w postaci gier planszowych ufundowanych przez Stowarzyszenie Młodych Gminy Płużnica.
Drugim działaniem było zorganizowanie warsztatów tematycznych dla klas V- VIII dotyczących zmian klimatu. Uczniowie dyskutowali o tym, jak zmiany klimatu wpłyną na wygląd świata w przyszłości. Na koniec wykonali plakaty tematyczne.
O innych działaniach będziemy informować na bieżąco.
Stowarzyszenie Młodych Gminy Płużnica – Płużnica Youth Association.