Świętujemy na wesoło pierwszy dzień wiosny

Z okazji Powitania Wiosny uczniowie z I i II etapu edukacyjnego uczestniczyli w ciekawych zabawach, konkursach i rozgrywkach sportowych zorganizowanych przez wychowawców i opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie z kl. „O” – III Pierwszy Dzień Wiosny obchodzili w sposób urozmaicony, ciekawy i kolorowy. W barwnych strojach spotkali się na sali gimnastycznej na wspólnych tematycznych zabawach. Wszystkich uczestników przywitała PANI WIOSNA, która przyniosła wiele ciekawych zadań i zagadek. Uczniowie zespołowo rozwiązywali zadania, następnie wykonywali wiosenne plakaty, na których nie zabrakło kwiatów, bocianów i kolorowych motyli. Po wiosennych konkurencjach przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu plastyczno – technicznego ph. „WIOSENKA Z DREWNIANEJ ŁYŻKI”.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a mali artyści otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Wyganiając zimę i witając wiosnę wszyscy udali się na wiosenny spacer z hasłami: Witaj wiosno, żegnaj Zimo. Z tradycyjną MARZANNĄ i kolorowymi stroikami udało się pożegnać śnieg i chmury, a przywitać słoneczną aurę. Uczniowie z klas IV – VII witali wiosnę na sportowo. Uczestniczyli w I MIĘDZYKLASOWYM TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ. Rozgrywki zorganizował uczeń klasy VI Daniel Pelka, który poprosił swojego tatę o sędziowanie rozgrywek. Zwycięzcami została KLASA VII, która wygrał bon, zwalniający ich jednego dnia ze sprawdzianu, pracy klasowej, zadania domowego i kartkówek. Klasa sama sobie wybierze dzień, w którym wykorzysta swój BON. Wszystkie drużyny sportowe otrzymały dyplomy i oryginalne, ręcznie wykonane przez Daniela i jego rodziców STATUETKI. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy pomysłu! Wspólne zajęcia na świeżym powietrzu, dopingowanie swojej klasie i głośne okrzyki sprawiły, że wszyscy wspaniale się bawili i poczuli naprawdę wiosnę.