Klasowa wycieczka do Torunia

19 marca uczniowie klasy VI wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Torunia. Już sama podróż była bardzo ciekawym doświadczeniem, bo jechali nowoczesnym pociągiem, a dla niektórych była to pierwsza podróż takim środkiem transportu. Pierwszym punktem programu był udział w WARSZTATACH KULINARNYCH w Toruńskiej Pierogarni. Szóstoklasiści poznali historię i pochodzenie ulubionych przez wszystkich pierogów, mogli również sami ulepić swoje pierogi z wytrawnym i słodkim farszem, a co najważniejsze degustowali własnoręcznie wykonane przysmaki. Kolejnym punktem programu, długo wyczekiwanym przez uczestników było odwiedzenie DOMU KŁÓDEK – ESCAPE ROOM.

Uczniowie w kilkuosobowych grupach zostali zamknięci w tematycznych pokojach, z których musieli wyjść w przeciągu godziny. Współpraca w zespołach i szybkie rozwiązywanie zagadek, szyfrów i zadań pozwoliło na uwolnienie z domu kłódek, a co najważniejsze była to wspaniała okazja na świetną zabawę. Wycieczka do Torunia miała nie tylko walory poznawcze, dostarczyła uczniom wielu miłych przeżyć zakończonych spacerem toruńskimi uliczkami Starego Miasta i wspólną fotografią nad Wisłą. Klasowa wyprawa była bardzo udana, wszyscy wrócili z Miasta Pierników bogatsi o nowe doświadczenia.