ROK MIKOŁAJA KOPERNIKA W NASZEJ SZKOLE

Z okazji 550 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika w naszej szkole odbywa się szereg przedsięwzięć przybliżających sylwetkę tego Wielkiego Polaka.
Zaprosiliśmy uczniów między innymi do zaprojektowania kartki urodzinowej, konkursu matematycznego, wykonania makiety Układu Słonecznego lub zdjęcia ciała niebieskiego czy upieczenia piernika ozdobionego postacią Kopernika lub ciałem niebieskim i wielu innych działań, o których będziemy na bieżąco informować.

Uczniowie z klasy czwartej Joanna Balawajder i Tymon Wiśniewski, klasy piątej Lena Rosłan oraz klasy siódmej Piotr Więckowski upiekli i ozdobili pierniki. Ciasta nie tylko były smaczne, jak ocenili uczniowie i nauczyciele, ale były bardzo oryginalnie udekorowane. Gratulujemy młodym i zdolnym cukiernikom!