„Magiczna podróż do świata książek”

Dnia 08.06.2026 r. dzieci z zerówki oraz klasy I odwiedziły Bibliotekę w Wąbrzeźnie. Była to wspaniała okazja, aby zaszczepić w najmłodszych pasję do czytania i pokazać, że książki mogą być początkiem prawdziwej przygody.
Podczas wizyty dzieci poznały zasady wypożyczania książek oraz dowiedziały się, jak funkcjonuje to niezwykłe, „magiczne” miejsce. Uczniowie odkryli, że w bibliotece można nie tylko wypożyczać książki, ale również pograć w ciekawe gry, pobawić się i miło spędzić czas.
Dzieci miały okazję przypomnieć sobie popularne bajki, takie jak: „Kopciuszek”, „Czerwony Kapturek”, „Królewna Śnieżka”, „Jaś i Małgosia”, a także poznać wiele innych fascynujących książek. Nie zabrakło również radosnych zabaw ruchowych, które przygotowały panie z biblioteki.
Na zakończenie, w chwili wyciszenia, pani bibliotekarka przeczytała dzieciom bajeczkę „O wilku, który wypadł z książki”. Wizyta w bibliotece przysporzyła dzieciom wiele radości i była bardzo cenną lekcją.
Serdecznie dziękujemy Paniom z Biblioteki w Wąbrzeźnie za miłe przyjęcie, ciekawe zajęcia, wspólną zabawę oraz wprowadzenie dzieci w niezwykły świat książek.