550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika

19 lutego 2023 r. przypada 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika – astronoma, matematyka, lekarza, prawnika, ekonomisty, twórcy teorii heliocentrycznej. W dniu urodzin wybitnego uczonego w naszej szkole odbyły się liczne konkursy, okolicznościowe takie jak:
– konkurs fotograficzny – na wykonanie zdjęcia ciała niebieskiego,
– konkurs na wykonanie makiety układu słonecznego
– konkurs matematyczny
– konkurs kulinarny na przygotowanie piernika z motywem Mikołaj Kopernika
– konkurs na wykonanie kartki urodzinowej
– konkurs na wykonanie notatki graficznej.

Dodatkowo podczas zajęć była możliwość bliższego poznania osiągnięć wybitnego astronoma, czy też zwiedzanie wirtualnego muzeum poświęconemu właśnie Mikołajowi Kopernikowi.
13 marca podczas apelu i zebraniu się całej społeczności szkolnej nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów i nagrodzenie wszystkich uczestników biorących udział w konkursach. Nasza młodzież licznie wzięła udział w konkursach, a nagrodzonych prac było ponad 40. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody i oceny celujące z aktywności. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy i zachęcamy do podejmowania wyzwań w kolejnych konkursach.