Wigilie klasowe

„Pokój na ziemi ludziom, a w niebie cisza gwiazd,
grają anieli, świat się chlebem dzieli.
Świat ma dziś świąteczny blask…”

W oczekiwaniu na zbliżające się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok żegnamy minione miesiące i pełni nadziei spoglądamy w przyszłość. Pragniemy przeżyć świąteczne chwile w pokoju, wzajemnej bliskości życząc sobie wszystkiego, co najlepsze. Boże Narodzenie to święta poprzedzone miłością wigilijnego wieczoru, czarem choinki i kolędy. 22 grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Jarantowicach zasiedli do wspólnych wigilii klasowych. Spotkania przy stole to starodawna polska tradycja. Wszyscy ze wzruszeniem dzielili się opłatkiem. Wigilie klasowe przebiegały w atmosferze rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości i pojednania. Na odświętnie przygotowanych stołach nie zabrakło wspaniałych wigilijnych potraw, a pod choinką prezentów. Wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy z powodu choroby nie mogli uczestniczyć w spotkaniach wigilijnych przesyłamy najserdeczniejsze życzenia zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.