ZIMOWA WYPRAWA DO WARSZAWY

15 grudnia 2022 r. grupa uczniów z klas V-VIII wraz z opiekunami Panią Reginą Kotłowską, Panem Tomaszem Składanowskim i organizatorem wycieczki Panią Haliną Gołembiewską wyruszyła na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Przygodę w stolicy rozpoczęli od spotkania z przewodnikiem na placu Zamkowym pod Kolumną Zygmunta.

Przemieszczając się Traktem Królewskim podziwiali piękno zabytków i architektury miasta, m.in.: ambasady, instytucje rządowe, plac Trzech Krzyży, Nowy Świat, pomnik M. Kopernika, kościół św. Krzyża, Uniwersytet Warszawski, kościół sióstr Wizytek, pomnik kard. S. Wyszyńskiego, Pałac Prezydencki, pomnik A. Mickiewicza, kościół św. Anny Następnie przemaszerowali na Stare Miasto, gdzie zwiedzali Zamek Królewski, oglądali Bazylikę św. Jana Chrzciciela, Pomnik Warszawskiej Syrenki, Barbakan, Pomnik Małego Powstańca, Pomnik Marszałka J. Piłsudskiego przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Po obiedzie udali się do metra i jedyną w Polsce koleją podziemną dotarli do Centrum Nauki Kopernik, ośrodka nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się. Uczniowie mogli poznać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na wystawach interaktywnych, mieli okazję zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń, wszechświata i wielu innych aspektów otaczającego ich świata. Po pełnym niesamowitych wrażeń dniu uczestnicy wycieczki zakwaterowali się w trzygwiazdkowym Hotelu O3, w którym zamieszkali w czasie wycieczki.
W drugim dniu, tuż po śniadaniu wyruszyli autokarem zaśnieżonymi ulicami stolicy do Gamp Paintball Laser Tag. Podczas zabawy na ogromnej arenie rywalizowali drużynowo o tytuł „Mistrza Paintballu”. Następnie przyszedł czas na relaks w parku rozrywki, rekreacji i sportu „Stacja Grawitacja”, gdzie pod okiem instruktorów doskonale bawiły się w parku trampolin, linowym i wspinaczkowym. Po obiedzie uczestnicy wyprawy zwiedzili Muzeum Wojska Polskiego. Pobyt w stolicy zakończyli wizytą w Centrum Handlowym „Złote Tarasy”.
W czasie dwudniowego zimowego pobytu w Warszawie wszyscy uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem piękna stolicy, atrakcji, wartych zobaczenia miejsc oraz przepięknych świątecznych dekoracji. Pełni pozytywnych wrażeń, zadowoleni i w doskonałych nastrojach wrócili bardzo późnym wieczorem do szkoły, gdzie na boisku czekali stęsknieni za swoimi pociechami rodzice.