Mobilne Laboratoria Przyszłości

Dnia 16 stycznia uczniowie klas 4-6 mieli okazję uczestniczyć w warsztatach: “Mobilne Laboratoria Przyszłości” w Szkole Podstawowej w Ryńsku. Laboratoria Przyszłości to Program skierowany m.in do szkół podstawowych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Nowoczesne zajęcia dotyczyły bloków tematycznych: Druk 3D, Jak widzi komputer, Mikrokontrolery, Gogle VR, Lego education spike.

Mobilne Laboratoria Przyszłości realizowane są przy wsparciu Instytutu Badań Edukacyjnych, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Centrum GovTech. Uczniowie z zaangażowaniem wysłuchali wykładu dotyczącego nowych technologii, odpowiadali na pytania prowadzącego, a także mieli okazję przenieść się do wirtualnej rzeczywistości dzięki Goglom VR, czy też samodzielnie obsłużyć drukarkę 3D. Była to niezwykle ciekawa lekcja, która może stać się inspiracją dla młodych ludzi do rozwijania zainteresowań związanych z nowatorskimi urządzeniami, które w dzisiejszych czasach są blisko nas.