Konkurs pt „Julian Tuwim – dzieciom”

19 października w Domu Kultury odbył się pierwszy etap konkursu pt. „Julian Tuwim – dzieciom”. Tego dnia reprezentanci naszej szkoły prezentowali wiersze znanego pisarza. Jury oraz publiczność wysłuchała między innymi takie utwory jak „Spóźniony słowik”, „Okulary”, „Zosia samosia” i wiele innych. Wszyscy uczestnicy znakomicie wczuli się w swoją rolę i zaprezentowali wysoki poziom artystyczny. Jury w składzie: Małgorzata Grzybek, Agnieszka Błaszak oraz Anna Bogusz oceniało zmagania dzieci w trzech kategoriach wiekowych.

Zwycięzcy klas I-III oraz IV-IV oprócz nagród dostali przepustki do kolejnego tym razem finałowego etapu „Turnieju słowa”, który odbędzie się 18 listopada w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Laureaci z naszej szkoły to
– Aleksander Kossowski, Szkoła Podstawowa w Jarantowicach II miejsce
– Antonia Rojek, Szkoła Podstawowa w Jarantowicach III miejsce
– Aleksandra Kamińska, Szkoła Podstawowa w Jarantowicach – Wyróżnienie w kategorii klas IV-VI.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.