Wyjazd na spektakl teatralny

Dnia 20 października 2022 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niecodziennym wyjeździe, przygotowanym przez naszych nauczycieli – pana Marcina Wróblewskiego i panią wychowawczynię klasy ósmej – Reginę Kotłowską do Wąbrzeskiego Domu Kultury na spektakl wystawiany przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa pod tytułem „Przypowieści biblijne”. Uczniowie klasy ósmej zobaczyli spektakl w ramach repetytorium przed czekającym ich w niedalekiej przyszłości egzaminem, a ich młodsi koledzy skorzystali z ich propozycji i również postanowili odświeżyć swoją wiedzę z tematyki biblijnej.

Byliśmy lekko zaskoczeni już samym rozpoczęciem przedstawienia, bo jak tematyka sugerowała, spodziewaliśmy się poważnego nastroju i moralitetu na deskach teatralnych a wyszli młodzi aktorzy i zaczęli żartować z publicznością, włączając ją właściwie w grę aktorską na scenie.
Kiedy pojawił się wątek machiny czasu, przenoszącej i aktorów i widzów w czasy „Syna marnotrawnego”, „Przypowieści o siewcy”, „O talentach”, publiczność kontemplowała sztukę jak zauroczona. Kiedy do tego pojawiły się brawurowe piosenkarskie wykonania między innymi „Hymnu o miłości” pochodzącego z „Listu św. Pawła do Koryntian” publiczność zaczęła się zachowywać jak na koncercie rockowym, świecąc setkami telefonicznych światełek.
Przedstawienie trwało godzinę, łącząc w sobie poważną tematykę biblijną, z występami typowo komediowymi, sztuką multimedialną i występami wokalnymi.
To nie był koniec jeszcze uczty duchowej, bo w ramach preorientacji zawodowej, nasi nauczyciele zabrali nas do „Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Witalisa Szlachcikowskiego w Wąbrzeźnie, gdzie zostaliśmy oprowadzeni po niej, mogliśmy wysłuchać na czym polega praca bibliotekarza i jak jest ważna w życiu społecznym, mieliśmy okazję przyjrzeć się jak wygląda proces wypożyczenia książki od chwili jej odnalezienia w komputerowym katalogu, aż do znalezienia się na biurku zamawiającego. To był dzień pełen atrakcji i informacji.