Tydzień kodowania

W dniach 8-23 października br. odbyła się kolejna edycja CodeWeek czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania. CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja dedykowana jest wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. W ubiegłym roku Polska zajęła pierwsze miejsce – ponad 5000 uczestników zorganizowało 20 505 inicjatyw.

Nasza szkoła wzięła również udział w tegorocznej edycji niemal na wszystkich przedmiotach uczniowie zmagali się z zadaniami polegającymi na kodowaniu. Nieodzowną pomocą w przeprowadzeniu zajęć były środki zakupione w ramach programu laboratoria przyszłości.Warto również wspomnieć tu o naszych Superkoderach z klasy 5, którzy w tygodniu kodowania otrzymali gadżety w postaci koszulek, smyczy i długopisów. Superkoderzy realizują ścieżkę dziennikarze przyszłości w której poznali już pracę reportera oraz przeszli kurs w programie – Scratch. Nasi uczniowie chętnie podejmują wyzwania związane z kodowaniem i to nie tylko w tym tygodniu, ale przez cały rok.