OBCHODY DNIA ZIEMI W KLASACH IV-VI

Początki Dnia Ziemi sięgają 1970 roku; to wtedy w Stanach Zjednoczonych zwrócono uwagę na problemy współczesnej ekologii i ochronę środowiska. Do naszego kraju Dzień Ziemi „trafił” dopiero w 1990 roku i od tej pory co roku 22 kwietnia obchodzony jest w całej Polsce. Uczniowie klas IV-VI wraz z wychowawcami postanowili uczcić Dzień Ziemi wycieczką do lasu we Wroniu. W trakcie wyprawy wybrali się na spacer po lesie, gdzie mogli się przekonać o nadejściu prawdziwej wiosny.

Dowodów było wiele – aktywne mrowisko, kwitnące przylaszczki i zawilce oraz „burzliwy” śpiew ptaków. Spacerując wśród drzew uczniowie posprzątali las wokół leśniczówki, włączając się tym samym w akcję “Sprzątamy dla Polski”, niestety śmieci nie brakowało… Dalsza część wycieczki była żywą lekcją biologii. Uczniowie z zapałem w zespołach zadaniowych uzupełniali Karty Pracy. Rozpoznawali gatunki roślin przy pomocy obserwacji i aplikacji “ Czyj to liść”. Wysłuchali także wykładu Pana leśniczego Marka Linetty o gatunkach zwierząt zamieszkujących pobliski las i ciekawych gatunkach roślin. Miłą chwilą była rekreacja na łonie natury połączona z grillowaniem kiełbasek i konkurencjami sportowymi.