KONCERT PROFILAKTYCZNY pt. “ŻYCIE – SPACER PO KAMIENIACH

21 kwietnia zrealizowany został program przeciwdziałania uzależnieniom i przemocy wśród młodzieży szkolnej, w ramach którego odbył się profilaktyczny koncert pt. ” Po kamieniach”. Na scenie wystąpił Jacek Musiatowicz z synem Michałem. Jacek Musiatowicz jest laureatem nagrody PREZYDENTA RZECZPOSPOLITEJ za wybitną osobowość twórczą za 1997 rok. Jego syn Michał Musiatowicz to wirtuoz gitary, uczestnik X edycji “Must be the music”. Program był profilaktyką skierowaną do uczniów z klas VI – VIII.

Zrealizowany został w formie koncertu rockowego, podczas którego przestrzegano młodzież przed zgubnymi wpływami używek. “W obecnych czasach młodzież narażona jest na nowy nałóg – pozornie kontrolowanym przez rodziców i nauczycieli, pozornie kontrolowanym przez nich samych, czyli pojawił się pierwszy objaw wejścia w nałóg – niby kontrola a spróbujcie im wprowadzić zakaz korzystania z komputera choćby na tydzień”! Te pouczające, mądre słowa padły z ust muzyka, który na rynku muzycznym w Polsce istnieje już od 15 lat. Koncert był sumą obserwacji doświadczeń życia rockowego, aktorskiego i artystycznego twórcy. Prowadzący duży nacisk kładł na agresję słowną, wulgaryzmy i skrótowość myślenia oraz przemoc w Internecie. Przestrzegał również przed zagrożeniami płynącymi z kontaktem z dopalaczami i narkotykami. Recital był programem motywacyjnym, mówiącym o tym, że żadna sytuacja życiowa nie powinna skłonić młodego człowieka do sięgania po używki. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali ciekawego wykładu i oryginalnej muzyki.
Zespół d.s.Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej.