Dzień ziemi w klasach1-3

Obchodzony 22 kwietnia Dzień Ziemi jest światowym dniem ekologii. W tym dniu również w naszej szkole odbywają się liczne zajęcia związane z promocją wśród uczniów postaw przyjaznych środowisku. Dzieci z klas 0-III wiedzą, że na poprawę stanu Ziemi mogą w znacznym stopniu wpływać nasze codzienne nawyki i przyzwyczajenia. Najmłodsi zawsze chętnie włączają się we wszystkie działania i akcje, które te proekologiczne nawyki kształtują i rozwijają.

W tym roku włączyli się do akcji #Sprzątamy dla Polski. Wspólnie porządkowali tereny wokół szkoły, projektowali plakaty promujące postawy proekologiczne, rysowali kredą na betonie wizję nasze planety w przyszłości. Na zajęciach oglądali filmy i prezentacje na temat zagrożeń jakie czyhają na naszą planetę. Prowadzili rozmowy, dyskusje i przedstawiali propozycje dbania o Ziemię. Zajęcia urozmaicał śpiew piosenek i recytacja wierszy o tematyce ekologicznej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się tematyczne zabawy interaktywne, krzyżówki, wykreślanki i zabawy z kodowaniem.