Dzień origami

24 października obchodzony jest Światowy Dzień Origami. W naszej szkole w obchody tego dnia włączyły się dzieci z klas 0-III. Technika składania papieru, uważana jest za tradycyjną sztukę japońską.

Tworząc klasyczne origami nie należy ciąć, kleić i ozdabiać. Powszechnie uważa się, że origami ułatwia naukę matematyki i geometrii. Doskonale ćwiczy sprawność manualną, koncentrację, spostrzegawczość, precyzję i dokładność oraz wykonywanie prac według określonej kolejności. Składanie papieru prowadzi do uruchomienia wielu zmysłów, które rozwijają myślenie twórcze i wyobraźnię przestrzenną. Dzieci tworząc prace z papieru, uczyły się cierpliwości i skupienia. Zabawy w tworzenie prac techniką origami sprawiły uczniom dużo radość.