Wizyta w lesie

11 października uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego udali się do lasu we Wroniu w poszukiwaniu jesieni. Podczas wędrówki dzieci poznały piętrową budowę lasu oraz rozpoznawały rodzaje drzew i krzewów. Zapoznały się również z pracą leśniczego, pilarza i drwala. Od pana leśniczego dowiedziały się, jakie zwierzęta występują w tych lasach.

Po pewnym czasie nauczyciel sprawdził tajemniczym składnikiem, który uczeń został zarażony, a zadaniem uczniów było odtworzenie listy kontaktu i zidentyfikowanie Pacjenta Zero. W obu klasach pełny sukces udało się go odkryć. Jako podsumowanie zajęć uczniowie wykonali chemiczne kolorowe wulkany.
Z kolei uczniowie klasy 3 przeprowadzili eksperymenty: lampa lawa i chemiczny wulkan.
Przeprowadzone zajęcia zostały zrealizowane w ramach innowacji: Zobaczyć, zbadać, zrozumieć – metoda IBSE jako uczenie się przedmiotów przyrodniczych przez odkrywanie.