Wycieczka do JuraParku

23 września uczniowie z klas I-III wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do JuraParku w Solcu Kujawskim. Wędrówkę w tym niezwykłym miejscu dzieci rozpoczęły od zwiedzania ścieżki edukacyjnej, na której mogły podziwiać figury dinozaurów i innych prehistorycznych gadów. Następnie obejrzały film w technologii 5D.

Oprócz trójwymiarowego obrazu mogły doznawać takich wrażeń zmysłowych jak: dźwięk, ruch i dotyk. Projekcja dostarczyła nie tylko wielu informacji i ciekawostek, ale również dużo emocji. Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Ziemi z imponującą kolekcję skamieniałości i modeli prehistorycznych zwierząt. Podczas zwiedzania największe wrażenie na dzieciach zrobił model mamuta i wymodelowane środowisko morskie sprzed wielu milionów lat. Dopełnieniem wystaw były liczne fotografie pochodzące z ekspedycji paleontologicznych. W oszklonej części pawilonu dzieci podziwiały gatunki egzotycznych rośli i takich, które zasiedlały środowisko lądowe w czasach „panowania” dinozaurów. W czasie wizyty w JuraParku dzieci wybrały się w niezapomnianą podróż szlakiem architektonicznych perełek naszego kraju, gdzie mogły podziwiać miniatury zamków, które wykonane zostały z niezwykłą starannością. Spacerując po Polsce w Miniaturze dzieci, przekonały się, że w naszym kraju znajduje się całe mnóstwo miejsc, które warto poznać. Uczestnicy wycieczki wzięli również udział w warsztatach paleontologicznych. Polegały one na wypreparowaniu „szkieletu” dinozaura z gipsowego bloku. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się na czym polega praca paleontologów, poznały narzędzia ich pracy oraz etapy poszukiwań i sposoby zabezpieczeń cennych znalezisk. Po warsztatach dzieciom odprężenie przyniósł nowoczesny Plac Zabaw i Park Rozrywki. Ukoronowaniem wizyty w JuraParku był zakup pamiątek związanych z tym wspaniałym miejscem. W przerwach między kolejnymi punktami programu wycieczki dzieci zjadły smaczny obiad i pyszne gofry.