Lekcja przyrody

01 października dzieci z klas 0-III wybrały się na lekcję przyrody do parku miejskiego w Wąbrzeźnie. Tam poznały przyrodniczą ścieżkę edukacyjno-plenerową, która okazała się wspaniałym miejscem do nauki, zabawy i wypoczynku. Ścieżka mieszcząca się w parku otaczającym Wąbrzeski Dom Kultury wyposażona jest w gry edukacyjne, budki lęgowe i tablice informacyjne.

Park jest też wspaniałym miejscem wypoczynku dzięki altance i tężni solankowej. Ścieżka dała dzieciom możliwość sprawdzenia i poszerzenia wiadomości na temat roślin i zwierząt parkowych. Dzieci poznały również historię powstania tego niezwykłego miejsca. Pięknie wyglądające jesienią drzewa i krzewy, zachęcały do wielozmysłowego poznawania otaczającej przyrody. Dzieci prowadziły obserwacje i wyciągały na ich podstawie wnioski. Ścieżka przyrodnicza to doskonałe miejsce do poznawania przyrody w przyjaznej i ciekawej formie.