Tydzień bez uzależnień

Miniony tydzień w szkole upłynął pod hasłem: “Tydzień bez uzależnień”. Uczniowie w zespołach klasowych spotkali się z pedagogiem i psychologiem szkolnym. Dyskutowano o rodzajach uzależnień i ich konsekwencjach. Wykonano tematyczną gazetkę ścienną, którą powieszono w holu szkoły. Uczniowie przygotowali ciekawe plakaty profilaktyczne.

Z tej okazji również zostali zaproszeni specjalni goście. Odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów z klas II – V pt: “Profilaktyka uzależnień od telefonu komórkowego, Internetu, gier komputerowych i portali społecznościowych”. W klasach VI -VII dominował temat “Hejting w sieci – stop mowie nienawiści”. Uczniowie klasy VIII uczestniczyli w warsztatach pt: “Techniki aktywnej nauki – wiem jak się uczyć.” W środę uczniowie klas starszych mieli przyjemność uczestniczyć w autorskim programie profilaktyki uzależnień pt. “Liczy się tylko miłość”. Zajęcia poprowadził znany aktor Lech Dyblik. Zrealizowane działania są w założeniu wstępem do szerszego działania wychowawców, pedagogów i psychologa z młodzieżą zagrożoną. Nadal będa realizowane wybrane zagadnienia i tematy dotyczące komunikacji interpersonalnej, profilaktyki uzależnień oraz profilaktyki przemocy i agresji rówieśniczej w środowisku szkolnym.

Zespół d.s.pomocy psychologiczno-pedagogicznej.