Podsumowanie Ligi Zadaniowej

Uroczyste podsumowanie konkursów matematycznych w roku szkolnym 2024/2025.
W poniedziałek 16.06.2025 roku nastąpiło uroczyste podsumowanie Konkursów matematycznych: Liga Zadaniowa oraz Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klasy V. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy szkół, nauczyciele przygotowujący uczniów oraz nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie. Był to ważny dzień dla wszystkich, którym bliska jest królowa nauk- MATEMATYKA.
Liga Zadaniowa jest przedmiotowym konkursem z matematyki współorganizowanym przez Wydział Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu pod patronatem Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy oraz Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Drugi z konkursów “wrócił” do nas po przerwie związanej z pandemią. W ciągu mijającego roku szkolnego 60 uczniów powiatu wąbrzeskiego spotykało się w trzy soboty w naszej szkole, na kolejnych etapach konkursu. Ich ciężka praca przyniosła następujące efekty:

Czytaj dalej „Podsumowanie Ligi Zadaniowej”

Festyn rodzinny

Za nami wyjątkowy Festyn Rodzinny, zorganizowany wspólnymi siłami Szkoły, Rady Rodziców, Sołectwo Jarantowice, Koło Gospodyń Wiejskich w Jarantowicach oraz Ochotnicza Straż Pożarna Jarantowice. Wydarzenie połączone było z Gminnym Dniem bez Uzależnień.
Na uczestników czekały rozmaite atrakcje – każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dzieci z entuzjazmem korzystały z kawiarenki, zajadały się goframi, hot dogami i kiełbaskami, a między jednym kęsem a drugim – próbowały swoich sił w konkurencjach sportowych, grze w tenisa i w wielkoformatowych szachach, które Rada Rodziców ufundowała z myślą o wspólnej, mądrej zabawie.

Czytaj dalej „Festyn rodzinny”

Dzień pustej klasy

Dzień Pustej Klasy – kreatywność na świeżym powietrzu to wyjątkowa okazja, która staje się świętem kreatywności i wyobraźni uczniów. Tego dnia klasy zamieniają się nie tylko w przestrzenie do nauki, ale także w miejsca zabawy, relaksu i twórczych działań. Uczniowie mają możliwość uczestniczenia w różnorodnych aktywnościach, które integrują, rozwijają pasje i pozwalają cieszyć się wspólnym czasem.

Czytaj dalej „Dzień pustej klasy”

Wycieczka do Torunia – niezapomniane chwile dla klas 4, 6, 7 i 8

W ostatni wtorek uczniowie klas 4, 6, 7 i 8 wzięli udział w wyjątkowej wycieczce do malowniczego miejsca – Torunia. To była świetna okazja, aby spędzić czas na świeżym powietrzu, poznawać nowe rzeczy i dobrze się bawić razem z kolegami i koleżankami.Nasza przygoda rozpoczęła się na dworcu PKP, skąd wszyscy razem wyruszyliśmy na wycieczkę.

Czytaj dalej „Wycieczka do Torunia – niezapomniane chwile dla klas 4, 6, 7 i 8”

Wyróżnienie w konkursie.

Z dumą informujemy, że uczennice naszej szkoły: Oliwia Bokota i Oliwia Dziewięcka zostały wyróżnione w konkursie literackim, WĄBRZEŹNO MOJE MIEJSCE NA ZIEMI zorganizowanym przez Miejską I Powiatową Bibliotekę w Wąbrzeźnie, który odbył się pod hasłem „lofry i pogwarki na żywo” W zmaganiach nasze uczennice napisały dialogi w typowej gwarze wąbrzeskiej.
Gratulujemy naszym utalentowanym uczennicom i życzymy im dalszych sukcesów na literackiej ścieżce!

Czytaj dalej „Wyróżnienie w konkursie.”

Państwowa Straż Pożarna w Wąbrzeźnie

Dnia 14 maja 2025 r., dzieci z Oddziału przedszkolnego odwiedziły Państwową Straż Pożarną w Wąbrzeźnie. Celem tej wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą strażaka, edukacja w zakresie bezpieczeństwa przeciwpożarowego i kształtowanie świadomości na temat zagrożeń. Po przybyciu na miejsce zostaliśmy powitani przez pana strażaka, dzieci dostały do ubrania hełmy i bluzy strażackie. Zostaliśmy oprowadzeni po remizie, a następnie udaliśmy się do sali wykładowej, gdzie dzieci oglądały film edukacyjny związany z pracą strażaka. Miały możliwość wykonania połączenia telefonicznego ze strażą pożarną, zobaczyły jak wygląda pomieszczenie gdy wybuchnie pożar. Najwięcej radości sprawiło dzieciom strącanie pachołków strumieniem wody z węża strażackiego. Na zakończenie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z panami strażakami i wróciliśmy do szkoły.

Czytaj dalej „Państwowa Straż Pożarna w Wąbrzeźnie”

Dzień Dziecka w naszej szkole

2 czerwca w ramach Dnia Dziecka cała społeczność szkolna spotkała się na świeżym powietrzu, aby wspólnie bawić się, tańczyć i świętować. Dzieci miały okazję grać w różnorodne gry planszowe oraz te rozwijające ich sprawność ruchową. Zabawy cieszyły się dużym zainteresowaniem. Każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie, zgodnie z własnymi preferencjami i upodobaniami. Radosna atmosfera zachęcała do wspólnej zabawy i integracji. Nie zabrakło niespodzianek przygotowanych przez rodziców, panią Dyrektor i nauczycieli. Był m.in. tradycyjny grill i pyszne lody. Dzieciom z okazji obchodów ich święta towarzyszył szeroki uśmiech i wspaniały nastrój.

Czytaj dalej „Dzień Dziecka w naszej szkole”

Pracowita noc w szkole

W Szkole Podstawowej w Jarantowicach już od roku trwa projekt „The Guardians of the Green” realizowany w ramach programu English Teaching. Jego głównym celem jest rozwijanie umiejętności językowych uczniów, wzmacnianie ich wiary w siebie, a także pobudzanie kreatywności i logicznego myślenia – wszystko w oparciu o tematykę ekologiczną. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu stowarzyszenia „Nasza Gmina” oraz programu English Teaching koordynowanego przez Nidzicką Fundację „NIDA” i finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

Czytaj dalej „Pracowita noc w szkole”