Anioł mój dobry duch

24 września Wojewódzki konkurs plastyczny pod hasłem „Anioł mój dobry duch” został rozstrzygnięty. W kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski laureaci otrzymali nagrody z rąk Burmistrza Wąbrzeźna Tomasza Zygnarowskiego oraz proboszcza parafii, ks. Jacka Dudzińskiego. Wśród nagrodzonych znalazł się uczeń naszej szkoły Alan Domżalski, który zajął 3 miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj dalej „Anioł mój dobry duch”

Wycieczka Klubu Młodzieżowego „Fabryka Kreatywności” Ogrodu Zoologicznego w Myślęcinku

Wycieczka Klubu Młodzieżowego „Fabryka Kreatywności” Ogrodu Zoologicznego w Myślęcinku
12 września 2025 r. uczestnicy Klubu Młodzieżowego „Fabryka Kreatywności” wybrali się na wycieczkę Ogrodu Zoologicznego w Myślęcinku. Celem wyjazdu było rozwijanie wiedzy o zwierzętach i ich środowiskach, a także budzenie świadomości ekologicznej poprzez obserwację i doświadczenie.
Podczas zwiedzania młodzież miała okazję poznać wiele gatunków zwierząt z różnych części świata oraz dowiedzieć się, jaką rolę pełnią ogrody zoologiczne w ochronie przyrody i ratowaniu gatunków zagrożonych wyginięciem.

Czytaj dalej „Wycieczka Klubu Młodzieżowego „Fabryka Kreatywności” Ogrodu Zoologicznego w Myślęcinku”

WYCIECZKA DO PARKU

23 września uczniowie klas 0-III wyruszyli do parku miejskiego w Wąbrzeźnie na wyjątkową lekcję przyrody. Tego dnia, w otoczeniu malowniczych drzew i krzewów, dzieci symbolicznie pożegnały lato i radośnie przywitały nadchodzącą jesień. Celem tego wyjścia było również poszerzenie wiedzy o roślinach parkowych, znaczeniu parku dla mieszkańców oraz zwrócenie uwagi na piękno otaczającej przyrody.

Czytaj dalej „WYCIECZKA DO PARKU”

Targach pracy

16 września uczniowie Naszej Szkoły uczestniczyli w Targach pracy – „Kariera w zasięgu ręki”, organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Wąbrzeźnie. Ósmoklasiści zapoznali się z ofertą wielu firm i instytucji. Podczas targów, które odbywały się w hali sportowej Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie, przedstawiciele lokalnych przedsiębiorstw prezentowali swoją działalność oraz zachęcali do skorzystania z ich oferty. Nasze uczennice miały również możliwość wcielenia się w rolę redaktorów Klika – portalu informacyjnego.

Czytaj dalej „Targach pracy”

Nowy Rok 2025/2026

Nowy rok szkolny – czas nadziei i wyzwań.
Wrzesień to miesiąc szczególny – po wakacyjnym odpoczynku szkolne korytarze ponownie wypełniają się gwarem uczniów, a w klasach rozbrzmiewa dźwięk dzwonka. Rozpoczęcie roku szkolnego to zawsze moment pełen emocji: radości ze spotkania z przyjaciółmi, ciekawości wobec nowych wyzwań, a czasem także odrobiny niepokoju.
1 września uczniowie, rodzice i nauczycieli mieli okazję uczestniczyć we Mszy Świętej wraz z poświęceniem plecaków i przyborów dla pierwszoklasistów. Po Mszy całą społeczność szkolna zebrałą się na boisku, a p.Dyrektor Monika Bestjan uroczyście rozpoczęła Nowy Rok Szkolny 2025.2026.

Czytaj dalej „Nowy Rok 2025/2026”

Zajęcia z Żółwiem

Żółw stepowy to fascynujący gad, który zamieszkuje rozległe tereny stepowe, głównie w Azji i Europie Wschodniej. Żółwie te są znane ze swojego charakterystycznego wyglądu oraz ciekawych zachowań. W ramach współpracy z rodzicami w dniu dzisiejszym w klasie pierwszej odbyła się lekcja z udziałem mamy naszego ucznia Mikołaja Wiatrowskiego. Podczas spotkania nasz klasowy kolega przyniósł swojego żółwia “Franklina”. Po omówieniu prezentacji i wprowadzeniu uczniów w tematykę zajęć, Mikołaj opowiedział rówieśnikom o swoim przyjacielu. Nie zabrakło wielu ciekawostek i zabaw. Lekcja wzbudziła ogromne zainteresowanie i entuzjazm wśród kolegów i koleżanek. Dzięki Franklinowi uczniowie nie tylko poszerzyli swoją wiedzę na temat żółwi , ale także zyskali nowe spojrzenie na świat przyrody. Na koniec zajęć “Franklin” został bezpiecznie odwieziony do domu, za co serdecznie dziękujemy mamie naszego ucznia.

Czytaj dalej „Zajęcia z Żółwiem”

Gminna Integracyjna Spartakiada Sportowo-Rekreacyjna“Sportowe Dziesiątki

13 czerwca reprezentacja Naszej Szkoły z oddziału przedszkolnego i klas 1-3 wzięła udział w Gminnej Integracyjnej Spartakiadzie Sportowo-Rekreacyjnej “Sportowe Dziesiątki”. Podczas spotkania nie zabrakło zdrowej rywalizacji, świetnej zabawy i dużej dawki emocji. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale i nagrody rzeczowe dla szkoły, które z pewnością zostaną wykorzystane podczas gier i zabaw sportowych. Serdecznie dziękujemy za super zabawę sportową.

Czytaj dalej „Gminna Integracyjna Spartakiada Sportowo-Rekreacyjna“Sportowe Dziesiątki”

Akademia Bezpiecznego Puchatka

W roku szkolnym 2024/2025 uczniowie klasy pierwszej brali udział w Ogólnopolskim Programie edukacyjnym Akademia Bezpiecznego Puchatka obejmujący tematykę z bezpieczeństwa dzieci w następujących obszarach: w szkole, na drodze, w domu , w Internecie, w relacjach z rówieśnikami i podczas wypoczynku. Po zakończeniu cyklu lekcji uczniowie rozwiązali z powodzeniem Test Bezpieczeństwa otrzymując certyfikat dla szkoły oraz pamiątkowe dyplomy. Kolejnym z programów do którego przystąpili był Ogólnopolski Program Kubusiowi Przyjaciele Natury podczas , którego poruszano tematykę związaną ze środowiskiem naturalnym. Podczas naszych misji uczniowie omawiali zagadnienia z zakresu m.in. segregacji odpadów, aktywności fizycznej czy recyclingu. Realizowane programy były atrakcyjne dla uczniów, a swoją wiedzę z pewnością wykorzystają w życiu codziennym.

Czytaj dalej „Akademia Bezpiecznego Puchatka”