XV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

2 czerwca w naszej szkole odbyło się podsumowanie XV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci “WIOSKI BEZ TROSKI ” zorganizowanego przez KRUS, a będącego częścią kampanii prewencyjnej ,,DOBROSTAN ROLNIKA’’. Miło nam poinformować, że w etapie wojewódzkim konkursu wzięli udział uczniowie naszej szkoły: Przemysław Dorawa z klasy 1, Maja Maliszewska, Fabian Műller, Kacper Lewandowski, Matylda Wiśniewska z klasy 2, Estera Kosmala i Lena Krawczyk z klasy 3 oraz Filip Szymelfenig z klasy 4. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj dalej „XV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny”

Wycieczka do JuraParku

29 maja dzieci z klas 0-III wraz z opiekunami udały się na wycieczkę do JuraParku w Solcu Kujawskim. Jest to jeden z największych tego typu parków w Europie. Wędrówkę po JuraParku dzieci rozpoczęły od ścieżki edukacyjnej, na której mogły podziwiać figury dinozaurów i innych prehistorycznych gadów. Miniony świat ponadto ożywał dzięki ciekawym opowieściom przewodnika i tablicom informacyjnym. Następnie dzieci uczestniczyły w seansie filmowym. Projekcja miała na celu nie tylko wzbudzenie emocji, ale także przekazywanie wiedzy na temat podwodnego świata. Podczas seansu filmu „Atlantyda”, dzieci mogły stanąć oko w oko z prehistorycznymi, morskimi stworzeniami i zobaczyć, jakie niespodzianki skrywały morskie głębiny miliony lat temu. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Ziemi. W Muzeum dzieci mogły podziwiać imponującą kolekcję skamieniałości z następujących po sobie okresów w dziejach Ziemi i kolekcję modeli prehistorycznych zwierząt. Duże wrażenie na dzieciach zrobił np. wzbudzający respekt model mamuta i wymodelowane środowisko morskie sprzed wielu milionów lat.

Czytaj dalej „Wycieczka do JuraParku”

Wyjście klasy 6 na kręgle

7 maja po zajęciach Uczniowie klasy VI wybrali się na wycieczkę do kręgielni MANGO w Wąbrzeźnie. Celem wizyty oprócz dobrej zabawy, było wdrażanie do rekreacji w czasie wolnym, wpajanie zasad fair play, współpraca koleżeńska oraz integracja zespołu. Wyjście okazało się wspaniałą rozrywką dla młodzieży, a gra niezwykle wciągająca. Uczniowie świetnie radzili sobie z tą nową dla nich dyscypliną sportu. Dużą frajdą było zbijanie kręgli i zdobywanie punktów, a także gra w bilard i wspólna pizza. Pobyt w kręgielni dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń i emocji.

Czytaj dalej „Wyjście klasy 6 na kręgle”

Gminny Dzień Godności

19 maja, już po raz ósmy, uczniowie naszej szkoły mieli zaszczyt uczestniczyć w obchodach Gminnego Dnia Godności organizowanym w Szkole Podstawowej w Ryńsku. Był to wyjątkowy dzień pełen wzruszeń, twórczej ekspresji i wspólnej radości.
Podczas uroczystości wsłuchiwano się w poruszające recytacje wierszy, podziwiano niezwykłe prace plastyczne, a uczniowie mieli okazję wziąć udział w inspirujących warsztatach artystycznych. Całość wydarzenia dopełnił piękny występ wokalny uczennicy lokalnej szkoły, który wprowadził uczestników w wyjątkowy nastrój.
Konkursowe zmagania przyniosły nie tylko satysfakcję, ale i piękne nagrody, które wraz z miłymi wspomnieniami towarzyszyły uczniom w drodze do domu. Był to dzień, który z pewnością na długo pozostanie w sercach wszystkich uczestników.

Czytaj dalej „Gminny Dzień Godności”

Dzień gofra

Czy dzieci mogą być przedsiębiorcze? Oczywiście, że tak! Dowiedli tego uczniowie klasy piątej, którzy zorganizowali i przygotowali Dzień Gofra. Uczniowie podzielili się zadaniami, zaplanowali pracę i przynieśli odpowiednie produkty do upieczenia tych pysznych przekąsek. W przygotowaniu gofrów pomogli niezawodni rodzice. Uzbieraną kwotę uczniowie przeznaczą na wyjazd klasowy, który oczywiście sami zaplanują :)

Czytaj dalej „Dzień gofra”

Wyjątkowe spotkanie z native speakerem w naszych szkołach

Początek maja przyniósł uczniom naszych szkół niezwykłe doświadczenie językowe i kulturowe. 5 maja w Szkole Podstawowej w Zieleniu, a 6 maja w Szkole Podstawowej w Jarantowicach gościliśmy native speakera z USA – Roberta Pine’a, który przyjechał do nas z Chicago w ramach programu WIESCO. Wizyta odbyła się dzięki ogromnemu wsparciu Nidzickiej Fundacji Rozwoju NIDA, Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Anglistów Programu English Teaching (OSA ET) oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, w ramach projektu English Teaching Activities.
Robert Pine przeprowadził zajęcia językowe we wszystkich klasach – od oddziałów przedszkolnych (0-3) aż po klasy starsze (4-8). Celem spotkań było stworzenie uczniom okazji do kontaktu z autentycznym, żywym językiem angielskim oraz przełamanie bariery w mówieniu poprzez bezpośrednią rozmowę z native speakerem.

Czytaj dalej „Wyjątkowe spotkanie z native speakerem w naszych szkołach”

Dzień ziemi

Dnia 23 kwietnia uczniowie klasy 7 w ramach zajęć z geografii mieli okazję wybrać się na lekcję ekologii na Plac Jana Pawła II w Wąbrzeźnie. W wydarzeniu aktywny udział wzięły wąbrzeskie szkoły:, które przygotowały ciekawe stoiska edukacyjne. Uczniowie i nauczyciele zachęcali do udziału w doświadczeniach, konkursach z zakresu ekologii oraz quizach, w których można było sprawdzić swoją wiedzę o ochronie przyrody. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się „koło fortuny” z pytaniami dotyczącymi ekologii i ochrony środowiska — dobra zabawa połączona z nauką!

Czytaj dalej „Dzień ziemi”

Konkurs recytatorski

7 maja w Ryńsku odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Wierszyki łamiące języki”. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło młodych miłośników poezji z różnych szkół, którzy zmierzyli się z trudnymi i zabawnymi łamańcami językowymi. Uczestnicy wykazali się nie tylko doskonałą dykcją, ale także niezwykłą interpretacją prezentowanych utworów.

Naszą szkołę reprezentowały cztery utalentowane uczennice z klas 0-3, które z ogromnym zaangażowaniem stanęły do rywalizacji. Konkurs został rozstrzygnięty w dwóch kategoriach wiekowych: dla klas 0-1 oraz 2-3, a uczennice naszej szkoły osiągnęły wspaniałe wyniki!

Czytaj dalej „Konkurs recytatorski”

Nagroda w konkursie ekologicznym

Uczniowie klasy VII z nauczycielem geografii Panią Sylwią Dąbrowską wzięli udział w obchodach Dnia Ziemi w Wąbrzeźnie. Młodzież aktywnie uczestniczyła w rozwiązywaniu quizów, zagadek i konkursów. Wykazała się dużą wiedzą ekologiczną. W nagrodę uczniowie otrzymali drzewko owocowe- czereśnie, którą posadzili w szkolnym ogrodzie. Teraz przed nimi oczekiwanie na pyszne owoce.

Czytaj dalej „Nagroda w konkursie ekologicznym”

Spotkania z żołnierzem

29 kwietnia, w ramach doradztwa zawodowego uczniowie klas 6,7 i 8 uczestniczyli w spotkaniu z żołnierzem Wojska Polskiego. Naszym gościem był żołnierz zawodowy pan Radosław Bokota.
Uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda służba wojskowa, zapoznali się z rodzajami sił zbrojnych w Polsce i wojskowymi stopniami. Bardzo dokładnie przedstawiono im etapy ścieżki kariery zawodowej. Wszystkie informacje zostały dokładnie omówione i zaprezentowane w przystępny sposób. Podczas spotkania nasz gość wielokrotnie podkreślał, że służba wojskowa to doskonały sposób na samorealizację i rozwój zawodowy, który jednocześnie kształtuje tak potrzebne dziś wartości, jak: odpowiedzialne i bezinteresowne wspieranie społeczeństwa, szacunek dla państwa i symboli narodowych oraz szacunek dla drugiej osoby.
Wszyscy uczniowie z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniu, a kto wie może ktoś wybierze właśnie taką ścieżkę zawodową…

Czytaj dalej „Spotkania z żołnierzem”