Sprzątanie świata -Polska 2020

W tym roku już po raz 27 Fundacja Nasza Ziemia koordynowała największą polską akcję ekologiczną: Sprzątanie świata – Polska. I choć tegoroczne ,,Sprzątanie Świata’’ różniło się od poprzednich z powodu pandemii Covid-19, dzieci z klas 0-III nie zapomniały, że Ziemia to ich wspólny dom i wszyscy musimy o niego dbać. 18 września najmłodsi uczniowie włączyli się w realizację hasła akcji – ,,Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję” porządkując tereny wokół naszej szkoły. Tym razem głównym celem akcji było zachęcanie do rezygnacji z plastiku tam, gdzie jest to możliwe. Skuteczne motywowanie do jego redukcji z życia codziennego.

Inspirowanie do bardziej ekologicznych rozwiązań, a także do prawidłowej, odpowiedzialnej segregacji plastiku w gospodarstwach domowych. Podjęte działania miały również na celu uświadomienie dzieciom, że mają wpływ na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności. Uczniowie brali udział w grach i zabawach o tematyce ekologicznej. Obejrzeli film edukacyjny ,,Eko-patrol’’. Rozwiązywali rebusy, krzyżówki i układali rymowanki zachęcające do rezygnacji z plastiku. Tworzyli wspaniałe prace plastyczne i śpiewali piosenki, które wskazywały na niebezpieczeństwo zaśmiecania natury takimi odpadami jak plastik.