NASZE BEZPIECZEŃSTWO – SPOTKANIE Z POLICJANTKĄ

10 września odbyło się spotkanie uczniów w oddziałach klasowych z funkcjonariuszem Powiatowej Komendy Policji w Wąbrzeźnie. Sierżant Natalia Pacana w klasach I – III wygłosiła pogadankę wzbogaconą materiałem filmowym na temat: „Bezpieczna droga do szkoły”. Dzieci poznały także telefony alarmowe i zapoznane zostały ze sposobem postępowania w razie niebezpiecznych sytuacji. Wszyscy słuchali z zainteresowaniem ciekawej pogadanki i aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Uczniowie z klasy VII i VIII poznali materiały profilaktyczne na temat uzależnień.

Policjantka wygłosiła wykład na temat szkodliwości narkotyków i dopalaczy. Prelekcja urozmaicona była ciekawymi filmikami. Przeprowadzenie zajęć przez specjalistę w dużym stopniu przyczynia się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i zwiększa poczucie bezpieczeństwa wśród uczniów. Zajęcia z przedstawicielem Policji są jednym z wielu działań realizowanych w ramach Programu Profilaktycznego szkoły.