Rekolekcje Wielkopostne pod hasłem „Wielka Tajemnica Wiary”

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE pod hasłem:„WIELKA TAJEMNICA WIARY”.
11 marca odbyły się w szkole Rekolekcje, które przebiegały pod hasłem „WIELKA TAJEMNICA WIARY”.W tym roku obchodzimy również ROK KOLBIAŃSKI. Celem rekolekcji było poznanie drogi do świętości Ojca Maksymiliana Marii Kolbego oraz uświadomienie uczniom, że każdy chrześcijanin jest posłany, aby głosić Ewangelię słowem i czynem. Podczas nauk, rozważań duchowych i wspólnego śpiewu pieśni, dzieci uświadomiły sobie znaczenie męki i śmierci krzyżowej Pana Jezusa.Nauki rekolekcyjne prowadził proboszcz parafii z Wąbrzeźna, ks. kan. Jan Kalinowski. Rozważania i nauki przeplatane były nauką pieśni wielkopostnych, która prowadził katecheta Tomasz Składanowski.

W Rekolekcjach brali aktywny udział wszyscy uczniowie, którzy zostali przygotowani do świadomego i głębokiego przeżywania Wielkiego Postu. Dzieci uczestniczyły także w ilustrowanej obrazami DRODZE KRZYŻOWEJ.W sali, w której odbywały się nauki przygotowano oryginalne gazetki i wystawy tematyczne oraz plakaty prezentujące tematykę rekolekcji i prace konkursowe. Katecheta zorganizował konkurs plastyczny pt: PORTRET OJCA MAKSYMILIANA.Wszystkie prace zostaną nagrodzone. Uczniowie z klasy VIi VII recytowali wiersze prezentujące św. Papieża Jana Pawła II oraz wiersze obrazujące życie i męczeńską śmierć św. Maksymiliana Marii Kolbego, który jest patronem kościoła filialnego w Jarantowicach.