Dzień pamięci

Od 2011 r. zawsze 1 marca obchodzimy w Polsce Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, aby wspominać bohaterów antykomunistycznego podziemia, którzy przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu. W holu szkoły wystawiono tematyczną tablice ph. „W HOŁDZIE NIEZŁOMNYM BOHATEROM WYKLĘTYM”.

W zespołach klasowych uczniowie oglądali filmy i galerię zdjęć tych, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego walczyli o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego. Dla wszystkich uczniów zorganizowano spotkanie z pasjonatem historii Panem Przemysławem Pietras z Wąbrzeskiego Stowarzyszenia Historyczno-Eksploracyjnego „Frydek”. Uczniowie poznali ciekawe wydarzenia z naszego regionu. Z zainteresowaniem obejrzeli bogatą kolekcję broni, ekwipunku żołnierskiego i dokumentów. Jak zwykle największe zainteresowanie wzbudziła broń strzelecka. Przy okazji niektórzy nasi uczniowie mogli pochwalić się własną pasją kolekcjonerską i zebranymi pamiątkami historycznymi. Na zakończenie uroczystości delegacja harcerzy zapaliła znicze przed Szkolnym Krzyżem.