Podsumowanie semestru pierwszego

26 lutego 2020 r. odbył się apel podsumowujący działalność szkoły i sukcesy uczniów osiągnięte w I semestrze roku szkolnego 2019/2020. Samorząd Uczniowski przedstawił sprawozdanie z wydarzeń kulturalno-rozrywkowych, wycieczek, uroczystości, akcji charytatywnych oraz konkursów i zawodów sportowych, które odbyły się w okresie od września do stycznia w naszej szkole. Program uświetnili swoim występem przedstawiciele klas prezentując wiersze i piosenki wykonywane podczas minionych uroczystości i konkursów. Opiekun SU dokonała podsumowania wyników nauce i zachowaniu oraz frekwencji uczniów klas I-VIII.

Dyrektor Szkoły Pani Monika Bestjan wręczyła dyplomy wyróżniającym się w nauce i zachowaniu uczniom. W klasach I – III dyplomy otrzymali:
Kl. I – Dominik Gryczkowski, Karol Jurkiewicz, Aleksandra Kamińska, Bartosz Niklewski, Joanna Balawajder, Emil Szumkow, Tymon Wiśniewski, Aleksandra Puzon
Kl. II – Lena Rosłan, Kornelia Borowska
Kl. III – Oliwia Bieda, Franciszek Matuszak, Aleksandra Dulska, Alicja Drapała
W klasach IV – VIII wyróżnienie za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie otrzymali:
Kl. IV – Robert Jurkiewicz, Sebastian Kędzierski, Nadia Müller, Oskar Śliwiński
Kl. V – Lena Matuszak, Patrycja Politowska, Oliwia Krawczyk, Małgorzata Dziub, Adam Niklewski
Kl. VI – Martyna Gryczkowska, Paulina Sroka, Miłosz Skowroński
Kl. VII – Weronika Dziub, Joanna Nowocień
Kl. VIII – Ilona Błaszkiewicz, Kinga Sroka, Daniel Pelka, Monika Kozieł
Następnie Pani Dyrektor nagrodziła uczniów, którzy w I semestrze wykazali się 100% frekwencją na zajęciach szkolnych. Dyplomy otrzymali:Joanna Balawajder, Bartosz Niklewskiz kl. I, Julia Wiśniewska z kl. III, Adam Balawajder, Oskar Łopatkiewicz, Sebastian Kędzierski z kl. IV, Adam Niklewski, Paweł Urbański z kl. V, Olaf Porębski, Paulina Sroka, Kacper Stachowski z kl. VI, Kinga Sroka, Karolina Witkowska i Daniel Pelka z kl. VIII.
W dalszej części wyróżniono klasy, które wykazały się najwyższą frekwencją. I miejsce zajęła klasa I, II miejsce – klasa VI, a III miejsce – klasa III.
W rankingu na najwyższą średnią ocen w klasach IV – VIII klasa IV zajęła I miejsce, II miejsce zajęła klasa V, a na III miejscu uplasowała się klasa VI.
Podczas uroczystości nagrodzono uczniów, którzy uzyskali znaczące sukcesy w wojewódzkich konkursach przedmiotowych. Nagrody ufundowane przez Samorząd Uczniowski otrzymali: Ilona Błaszkiewicz za zdobycie tytułu FINALISTY w wojewódzkim konkursie przedmiotowym z języka polskiego i Daniel Pelka, który zdobył I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Interdyscyplinarnym o Wielkich Polakach„Św. Jan Paweł II na tle historii Polski w XX i XXI wieku”.
Następnie Pani Dyrektor podsumowała wyniki i wręczyła nagrody laureatom Szkolnego Konkursu „Kartka z Kalendarza”. I miejsce zajął Kacper Łopatkiewicz z klasy VII, wyróżnienia otrzymali: Karolina Witkowska z klasy VI, Krystian Szumkowi Amelia Drapała z klasy VI.
Halina Gołembiewska podsumowała wyniki Międzyklasowego Turnieju Tenisa Stołowego. W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Ilona Błaszkiewicz, II miejsce ex eaquo zajęły Lena Kowalkowska i Anna Rojek, III miejsce – Jagoda Grądzka. W kategorii chłopców I miejsce zajął Kacper Jurczuk, II – Daniel Pelka, a na III uplasował się Marcin Imiałek. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i medale ufundowane przez organizatora turnieju.
Pani Dyrektor Monika Bestjanpogratulowała wszystkim uczniom wspaniałych osiągnięć i życzyła sukcesów w kolejnym semestrze.
Na zakończenie uroczystości na scenie wystąpili uczniowie z klasy II i III prezentując przepiękny taniec„Belgijka”.