Wycieczka do Urzędu Pocztowego

22 listopada dzieci z klas 0-III ze szkoły Podstawowej w Jarantowicach wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego. Celem wycieczki było zapoznanie z instytucją poczty oraz pracą listonosza i innych pracowników poczty. Dzieci poznały zadania jakie spełnia ten urząd i jak odpowiedzialna jest praca listonosza i innych osób tam zatrudnionych.

Dowiedziały się również jaka jest droga paczki, listu i innych przesyłek. Wysłały pocztówkę z pozdrowieniami z wycieczki do pani dyrektor. Następnie dzieci udały się do sklepu spożywczego. Tam zapoznały się z szerokim asortymentem towaru. Z wielkim zaciekawieniem oglądały i nazywały produkty znajdujące się na regałach, w lodówkach i zamrażarkach. Każdy miał okazję wypróbować jak działa metkownica. Dowiedziały się również, że nie tylko można płacić gotówką, ale także kartą. Poznały jakże ważną i potrzebną pracę sprzedawcy. Na zakończenie wycieczki na dzieci czekała niespodzianka, pani przygotowała dla wszystkich upominki. W podziękowaniu za miłe spotkanie dzieci wręczyły pani ekspedientce laurkę. Wizyta na poczcie i w sklepie była doskonałą okazją do utrwalenia zasad kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym.
Dziękujemy bardzo Poczcie Polskiej oraz Delikatesom pod Arkadami za ciepłe przyjęcie oraz upominki.