SUKCESY UCZNIÓW W KONKURSACH HISTORYCZNYCH

Daniel Pelka z klasy VIII uzyskał tytuł finalisty w Rejonowym Konkursie Wiedzy o Regionie. Konkurs odbył się 23 listopada w Zespole Szkół w Radzyniu Chełmińskim. Naszą szkołę reprezentowała także Joanna Nowocień z kl. VII.

Wszyscy uczestnicy w pierwszej części konkursu mieli do rozwiązania test, w którym musieli wykazać się znajomością dziejów Polski i Ziemi Chełmińskiej od pradziejów do XV wieku oraz wiedzą o regionie. Najlepsza dziesiątka po części pisemnej musiała zaprezentować losowo wybraną lokalną legendę. Daniel świetnie poradził sobie z tym zadaniem. Uczeń również zakwalifikował się do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach – św. Jan Paweł II na tle historii Polski. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!