PORANEK POETYCKO – MUZYCZNY ph. „PIEŚŃ O TEJ CO NIE ZGINĘŁA”.

8 Listopada odbył się uroczysty apel z okazji 101 Rocznicy
Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na uroczystości obecna była Pani Dyrektor Szkoły, nauczyciele i wszyscy uczniowie. Celem uroczystości było budzenie uczuć patriotycznych do Ojczyzny i szacunku dla symboli narodowych oraz oddanie hołdu Wielkim Polakom, którzy mieli istotny wpływ na odzyskanie niepodległości.

Uczniowie z koła polonistycznego i wokalnego przygotowali poranek poetycko – muzyczny prezentujący w pieśni i poezji trudną drogę Polaków do wolności. Nasza szkoła już po raz drugi włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej pod hasłem: #SzkołaDoHymnu. O symbolicznej godzinie 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”. Uczciliśmy w ten sposób bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Szczególnym akcentem był występ harcerzy, którzy zaśpiewali hymn drużyny pt: „Szare Szeregi”. Na zakończenie delegacja uczniów z Samorządu Uczniowskiego i harcerzy wraz z Panią Dyrektor zapaliła symboliczne znicze przed Szkolnym Krzyżem.