UDZIAŁ W AKCJI MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ„SZKOŁA PAMIĘTA”

25 października podsumowano w szkole akcję ph. „SZKOŁA
PAMIĘTA”, której celem było oddanie hołdu i budzenie szacunku do ludzi zasłużonych dla naszej Ojczyzny oraz podkreślenie roku ważnych wydarzeń – 80 ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ i 75 ROCZNICY WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO.W holu szkoły wykonana została tematyczna wystawa, na której zaprezentowano sylwetki ludzi zasłużonych dla regionu, walczących o wolność Małej Ojczyzny. Odbyła się żywa lekcja historii przeprowadzona przez Pana Przemysława Pietrasa – prezesa Wąbrzeskiego Stowarzyszenia Historyczno – Eksploracyjnego „FRYDEK”. Uczniowie poznali ciekawe wydarzenia i pamiątki z okresu II wojny światowej. Spotkanie to uwrażliwiło uczniów na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności szczególnie tych, którzy oddali życie za nasza wolność. Uczniowie z klas IV – VIII brali także udział w Koncercie Pieśni Patriotycznych.