TARGI PRACY

Dnia 22 marca uczniowie klasy VIII wraz z wychowawcą uczestniczyli w Targach Pracy i Edukacji, które zostały zorganizowane przez Punkt Pośrednictwa Pracy Ochotniczych Hufców Pracy w Wąbrzeźnie przy współudziale Zespołu Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie. Wśród wystawców zaprezentowały się szkoły Powiatu Wąbrzeskiego: Zespół Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie, Zespół Szkół we Wroniu i Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Wąbrzeźnie.

Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem przyszłych absolwentów szkół podstawowych i średnich. Uczniowie odwiedzili wszystkie stoiska, na których prezentowane były służby mundurowe: szkoły i zawody w Policji, służbie więziennej, marynarce wojennej i wojsku. Poznali szeroką ofertę edukacyjną, możliwości dalszego kształcenia i rozwoju oraz dostępne oferty pracy i możliwości zatrudnienia w powiecie wąbrzeskim. Spotkali się z nauczycielem praktycznej nauki zawodu w Zespole Szkół Zawodowych, który przedstawił im warunki przyjęcia do szkoły, udzielił niezbędnych porad i informacji o zasadach rekrutacji i zachęcał do złożenia dokumentów. Zainteresowani uczniowie zwiedzili szkołę i pozyskali niezbędne dokumenty. Celem zorganizowanej akcji było wspieranie aktywności zawodowej młodzieży oraz rozszerzenie wiedzy na temat możliwości podnoszenia i zmian kwalifikacji na rynku pracy.