Powitanie wiosny

Tradycyjnie jak co roku a jednak trochę inaczej 21 marca 2019 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły oraz “Pszczółki “ z przedszkola w szczególny sposób powitały wiosnę- piękną kolorową porę roku. Tego dnia wszystkim towarzyszył uśmiech na twarzach oraz kolor zielony garderoby jako symbol wiosny. Dzieci z oddziału przedszkolnego przebrały się za różne owady- motyle, pszczółki i biedronki. Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej w ramach zajęć przeprowadzili wiele zadań aktywizujacych uczniów m.in zajęcia matematyczne polegające na kodowaniu wiosennych obrazków , zajęcia plastyczne podczas których dzieci układały i kolorowały puzzle gigant, przedstawiające wiosenny obraz.

Tego dnia rozstrzygnięto ogłoszony wcześniej konkurs “Na najciekawsze wiosenne nakrycie głowy.” Konkurs ten cieszył się dużym zainteresowaniem. Wiele dzieci wykonało ciekawe i pomysłowe nakrycie na głowę, które nie tylko było przedmiotem konkursu , ale także fajnym elementem stroju dziecka podczas spaceru. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy pomysłowości przy wykonaniu oryginalnych nakryć na głowę. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Ciekawym zajęciem było rysowanie kolorową kredą na betonie, podczas którego każda klasa miała za zadanie ozdobić wyznaczony teren kolorowymi wiosennymi kwiatami, czego efektem końcowym było wykonanie wiosennego dywanu z kwiatów. Pierwszy dzień wiosny to pożegnanie zimy i symboliczne spalenie kukły Marzanny połączone z mini pokazem strażackim przez strażaków z OSP w Jarantowicach, za co serdecznie dziękujemy. Dziękujemy za przygotowanie “Marzanny” , włączenie się we wspólne witanie wiosny oraz za piękną kolorową tęczę na niebie.