Bądźmy bezpieczni na wsi! Zajęcia prowadzone przez pracownika KRUS.

We wtorek 19 marca uczniowie klas I-III uczestniczyli w prelekcji na temat “Bezpieczeństwa dzieci na wsi” prowadzonej przez pracownika Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Wąbrzeźnie. Podczas ciekawej lekcji nasi uczniowie mieli okazję obejrzeć film edukacyjny pt. “Rodzina Porażków” , który przedstawił uczniom przykładowe sytuacje z codziennego życia wiejskiego, które mogą prowadzić do nieszczęścia

. Prowadząca przekazała szereg informacji dotyczących zagrożeń, co wolno a czego należy unikać aby nie doszło do wypadku. Każdy uczestnik spotkania otrzymał ciekawe materiały edukacyjne w postaci kalendarza, kolorowanki i książeczek o bezpieczeństwie na wsi. Wszyscy z uwagą słuchali Pani, która w interesujący sposób opowiadała o różnych sytuacjach a Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli i z odwagą odpowiadali na zadane pytania.