DRZWI OTWARTE DLA DZIECI I RODZICÓW

Dnia 14 marca Dyrektor Szkoły i Grono Pedagogiczne zaprosili na uroczyste spotkanie rodziców i dzieci, które w przyszłym roku szkolnym będą uczęszczać do oddziału przedszkolnego i klasy I. Gości gorąco powitała Pani Dyrektor Szkoły Monika Bestjan i przedstawiła obecną na spotkaniu kadrę pedagogiczną. Dokonała na wstępie prezentacji oferty edukacyjno – wychowawczej szkoły oraz jej działalności. Rodzice zapoznani zostali z bazą lokalową i dydaktyczną szkoły oraz podstawą programową oddziału przedszkolnego i klasy I.

Rodzice otrzymali foldery promujące naszą szkołę. Dzieci zostały serdecznie powitane imiennymi plakietkami i zaproszone przez nauczycieli na różnorodne atrakcje. W KRAINIE BAŚNI urządzonej w czytelni dzieci powitał ulubiony GANG SŁODZIAKÓW. Maluchy śpiewały piosenkę pt: Witajcie w nasze bajce, opowiadały o swoich maskotkach i oglądały ciekawe książki i postacie ze znanych bajek. Atrakcją były zajęcia plastyczne: malowanie na folii, kolorowanki oraz zabawy muzyczno – ruchowe w języku angielskim. Dzieci obejrzały film na tablicy multimedialnej i mini pokaz zajęć z Megamisji z grą pt: UBIERZ PSOTNIKA. Najwięcej emocji wywołały zabawy ruchowe na sali gimnastycznej z wykorzystaniem kolorowego sprzętu sportowo- gimnastycznego. Dzieci i rodzice mieli możliwość zwiedzenia szkoły, wystaw i obejrzeć gazetki szkolne. Spotkanie przebiegało w miłej i ciepłej atmosferze. Rodzice stwierdzili, że nasza placówka jest nowoczesna i przyjazna dzieciom i rodzicom.