NIECH TRWA MAGIA I MOC BOŻEGO NARODZENIA

21 grudnia uczniowie zaprezentowali na scenie JASEŁKAi odbyły się KLASOWE WIECZERZE WIGILIJNE.Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Proboszcz Parafii z Wąbrzeźna ks. Jan Kalinowski, Proboszcz Parafii z Nowej Wsi Królewskiej ks. Jacek Dudziński, Inspektor Oświaty Pani Justyna Zarembska, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Monika Sroka, Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Pani Hanna Żonakowska, Pan Marek Sobieski – przedstawiciel Koła Łowieckiego JEDNOŚĆ, Lucyna Gołembiewska – emerytowany Dyrektor Szkoły i Prezes OSP Pan Zbigniew Szydzik.

Na uroczystości obecni byli rodzice uczniów i pracownicy szkoły. Uczniowie w pierwszej części przedstawili PASTORAŁKĘ BOŻONARODZENIOWĄ przeplataną koncertem najpiękniejszych kolęd. Uczniowie z klasy siódmej przygotowali przedstawienie pt: NIEZWYKŁY PREZENT. Zaproszeni goście dziękowali za wspólnie spędzone, wzruszające chwile i przeżywanie magii świąt. Przekazali na ręce Pani Dyrektor słodycze i niespodzianki dla uczniów. Dyrektor Szkoły Pani Monika Bestjan, w podziękowaniu za współpracę wręczyła Przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich i prezesowi Ochotniczej Straży Pożarnej obrazy utrwalające wspólnie przeżywaną uroczystość Stulecia Niepodległości. Dyrektor Szkoły podziękowała także wszystkim za liczne przybycie, pielęgnowanie tradycji i życzyła zebranym, by magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniosła wszystkim spokój i radość, a Nowy Rok obdarował zebranych zdrowiem, sukcesem i optymizmem.Najważniejszą chwilą dla wszystkich był wspólny śpiew kolęd i dzielenie się opłatkiem. Na pamiątkę spotkania gościom wręczono świąteczne ozdoby i stroiki.