Warsztaty piernikowe

Okres przedświąteczny to czas, kiedy poznajemy bożonarodzeniowe zwyczaje i tradycje. Jedną z nich niewątpliwie jest pieczenie pierników. W piątek 14 grudnia w naszej szkole zapachniało świętami za sprawą świątecznych wypieków. Dzieci z klas 0-III wzięły udział w warsztatach w czasie, których poznały tajemnice wypieku tych tradycyjnych ciasteczek. Zajęcia rozpoczęły się od zapoznania dzieci z historią wypieku pierników oraz etapami ich tworzenia. Następnie każde dziecko dostało wcześniej przygotowany kawałek ciasta. Maluchy wyposażone w wałki i świąteczne foremki kolejno ugniatały, wałkowały i wykrawały pierniczki. Dzięki wykorzystaniu świątecznych foremek ciasteczka miały upragnione kształty i piękne wzory. Tak przygotowane pierniczki zostały ułożone na blasze i trafiły do piekarnika. Upieczone pierniczki dzieci zabrały do domu. Pieczenie świątecznych pierników, to piękna tradycja i wspaniała zabawa.