Pasowanie na ucznia

23 listopada odbyło się uroczyste „Pasowanie na ucznia”. Na uroczystości obecni byli zaproszeni goście: Pani Dyrektor, przewodnicząca Rady Rodziców, rodzice, uczniowie klasy II i III wraz z wychowawcami.  Uczniowie klasy I przygotowali okolicznościowy program artystyczny. Pięknie recytowali, śpiewali i tańczyli. Zmierzyli się też z zadaniami dotyczącymi krainy geograficzno-przyrodniczej, polonistycznej, matematycznej i muzycznej.

Wykazali się dużą wiedzą o Ojczyźnie oraz   zasadach ruchu drogowego. Najważniejszym punktem uroczystości było ŚLUBOWANIE, że będą godnie reprezentować szkołę, a swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie Dyrektor Szkoły Pani Monika Bestjan dokonała oficjalnego PASOWANIA. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki. Niespodziankę przygotowali również uczniowie klasy drugiej i trzeciej, którzy  wierszem, piosenką i życzeniami  powitali pierwszaków w gronie uczniów. Dzieci otrzymały także cenne upominki do klasy. Były to gry dydaktyczne zakupione przez Radę Rodziców oraz odtwarzacz CD ufundowany przez rodziców, za co serdecznie dziękujemy. Uroczystość zakończyła się wspólnie spędzoną chwilą, przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców.