Obchody światowego dnia obrony praw dziecka i dnia życzliwości

Z okazji obchodzonego 20 listopada ŚWIATOWGO DNIA OCHRONY PRAW DZIECKA Samorząd Uczniowski zorganizował uroczysty apel. Święto to obchodzone jest od 1989 roku, gdyż 20 listopada Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych przyjęło Konwencję o Prawach Dziecka. Na pamiątkę tego wydarzenia co roku, szczególną uwagę  poświęca się prawom dziecka i ich ochronie. W holu szkoły urządzono wystawy tematyczne prezentujące prawa dzieci i dokumenty, w których są one zapisane. Opiekun Samorządu Uczniowskiego i koła tanecznego przygotował z uczniami program artystyczny prezentujący prawa dzieci. Nie zabrakło też ciekawych zadań sprawdzających znajomość Praw Dziecka.

Uczniowie klas  0 – III przyporządkowali obrazki z danymi prawami, zaś starsi grupowo musieli wykonać trudniejsze zadania. Układali domino, rozszyfrowywali hasła  z prawami dziecka i musieli odkodować kody QR. Dzięki krótkiej prezentacji i zabawom  uczniowie lepiej znają swoje prawa i wiedzą jak z nich korzystać. Uroczystość połączono z obchodzonym 21 listopada DNIEM ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ. W tym dniu uczniowie byli serdecznie witani i obdarowani naklejkami z uśmiechniętym słoneczkiem. Wykonano i zaprezentowano tematyczne gazetki. Z tej okazji na apelu została uhonorowana symbolicznym medalem najbardziej życzliwa osoba z każdej klasy.

Wyróżnieni zostali następujący uczniowie:

kl. „0” – Zachariasz Szumny

kl. I- Alicja Drapała

kl. II- Sebastian Kędzierski

kl. III – Patrycja Politowska

kl. IV- Krystian Szumkow

kl. V- Weronika Dziub

kl. VI – Kinga Sroka

kl. VII – Szymon Kwiatkowski

W czasie uroczystości uczniowie nie tylko poznali swoje prawa, ale uświadomili sobie, że zawsze należy być wobec siebie miłym, uprzejmym i życzliwym.