W MIEJSCU PAMIĘCI NARODOWEJ

Listopad jest szczególnym miesiącem dla wszystkich Polaków. Z okazji obchodów 100-rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości najmłodsze dzieci poznały historię powstania państwa polskiego i symboli narodowych. W klasach zgromadzone zostały materiały dotyczące wybitnych Polaków, którzy walczyli o wolność Ojczyzny w różnych jej okresach historycznych. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki patriotyczne i obejrzały film ,,Polak Mały’’. Wykonały samodzielnie kokardy narodowe i flagi.
5 listopada chcąc uczcić pamięć Polaków zamordowanych przez zbrodniarzy
hitlerowskich uczniowie klas ,,0’’-III wraz z wychowawcami udali się do Łopatek, aby w miejscu Pamięci Narodowej oddać hołd poległym i pomordowanym, zapalić znicze pod tablicą pamiątkową i wspólnie zmówić modlitwę.